PRZEMOCZENIE  

W przypadku przemoczenia, portfele Notimi należy suszyć z dala od źródeł ciepła - wpływ gorącego powietrza powoduje, że skóra twardnieje, nadmiernie się wysusza i traci połysk.  

ZABRUDZENIA 

W trosce o funkcjonalność portfeli Notimi kolorowa klapka została zaprojektowana w taki sposób, że w razie pojawienia się powierzchownych zabrudzeń wynikających z codziennego użytkowania portfela, część pokrytą zamszem syntetycznym bez obaw można przetrzeć wilgotną szmatką. Warto również przywracać meszek przy użyciu szmatki lub szczoteczki do zamszu oraz specjalnie do tego przeznaczonych preparatów.

W celu usunięcia zabrudzeń ze skóry naturalnej należy delikatnie przetrzeć materiał szmatką zwilżoną wodą. Nie należy mocno trzeć tej części portfela, gdyż skóra naturalna łatwo może ulec zniszczeniu.

Zaschnięte zabrudzenia oraz głębokie plamy powinny być usuwane za pomocą preparatów przeznaczonych do czyszczenia skóry i zamszu.  

KONSERWACJA

Dla zachowania dobrego stanu skóry naturalnej oraz zamszu syntetycznego należy co pewien czas poddawać je konserwacji za pomocą odpowiednich środków. 

STOSOWANIE PREPARATÓW PIELĘGNACYJNYCH I IMPREGNATÓW 

Zawsze należy dokonać próbnego użycia odpowiednich środków pielęgnacyjnych w miejscach mało widocznych, co pozwala na sprawdzenie ich oddziaływania na powierzchnię skóry i zamszu. Zabiegi pielęgnacyjno-konserwujące należy przeprowadzać regularnie, co 2-3 miesiące. Stosowanie właściwych środków do pielęgnacji i konserwacji skóry zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i sprawia, że dłużej wygląda jak nowa.